Хајлајтс и голови од Лидс Јунајтед vs Ридинг

Лидс Јунајтед на својот стадион го пречека Ридинг во рамките на Чемпионшип, во Сабота, 14 10.

Одбраната на гостинскиот тим, Ридинг, одлично ја заврши работата, не беше совладана ниту еднаш и задоволна си замина дома. Голот кој го постигна Ридинг беше доволен за победа од 1:0 и освојување на трите бода.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8150j.mp4?token=1508003293-LGpqOn7WM5c7n4Dbf%2B%2BjVqt2CjC%2BhPCJAdHHm0e8Kmc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk