Гетафе vs Реал Мадрид голови и хајлајтс

Гетафе на својот стадион го пречека Реал Мадрид во рамките на Ла Лига, во Сабота, 14 10.

Реал Мадрид не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Гетафе и Реал Мадрид.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/p4ks8.mp4?token=1508004178-l4htFFNgG7Seb1ztPU2Uxc99nBJxoL%2FD8ZpjgUjjJ%2FY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk