Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Аваи и Васко де Гама

во Четврток, 12 Октомври, Аваи на домашен терен играше против Васко де Гама во рамките на Серија А.

Васко де Гама не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но гостинските играчи 2 пати ја тресеа противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1 и освои три бода.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Аваи и Васко де Гама.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/yxjcn.mp4?token=1508544272-8RiC4x9uEGPxy1o%2FmV8%2FxA1qggGN2RV3J1zC2RpJ8u0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk