Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Ботафого и Чапекоенсе

Во Среда, 11 Октомври, Ботафого и Чапекоенсе одиграа натпревар во рамките на Серија А.

Чапекоенсе успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Ботафого од 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Ботафого и Чапекоенсе.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ewbkr.mp4?token=1508544271-8NPZo2%2B78jKa1r%2BwLwjxFYvyshky%2B42L5E9ssQsfy%2Fs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.