Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Фламенго и Флуминенсе

Во Четврток, 12 Октомври 2017, Флуминенсе му гостуваше на Фламенго во рамките на Серија А.

Гледачите имаа можност да видат по еден гол на двете страни и натпреварот немаше победник, заврши со резултат 1:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dmo0g.mp4?token=1508544270-k0LZmr0lIqFbttMc4hTkiTyKYomcCAFA0RC%2B%2F8Nt3x8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk