Холандија vs Шведска голови и хајлајтс

Холандија на својот стадион го пречека Шведска во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Вторник, 10 10.

Одбраната на Холандија одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Холандија постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на [%HOMETEAM %].

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/2e3c9.mp4?token=1507734299-qLitrAZUddB%2FJfKMLvcvR4MZZqcK6ow%2BvovQDBC4M5w%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk