Унгарија vs Фарски острови голови и хајлајтс

во Вторник, 10 Октомври, Унгарија на домашен терен играше против Фарски острови во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Одбраната на Унгарија одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш. Па голот кој го постигна Унгарија беше доволен за победа од 1:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9b50f.mp4?token=1507820518-LxDcxIuoDneuql24O5xJANtJicocNJZFIy%2FyZnG9R80%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk