Естонија vs Босна и Херцеговина голови и хајлајтс

Естонија го нагости Босна и Херцеговина во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч, во Вторник, 10 Октомври 2017.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но на разочарување на домашната публика Босна и Херцеговина постигна два, додека Естонија успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Естонија и Босна и Херцеговина.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/9rq5w.mp4?token=1507820705-DUaOnPwbO%2F9q608yRXCvobO9RYhxCGdzDaoQbbXTOdc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk