Хајлајтс и голови од Белгија vs Кипар

Во Вторник, 10 Октомври, Белгија го пречека Кипар во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 4 гола, но сите во мрежата на Кипар. Тоа резултираше со победа на Белгија од 4-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Белгија и Кипар.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/v6t10.mp4?token=1507734045-D9H2es2V%2BN4z1TST18d9G3pyFQl1mgpByyKDpmgHq1E%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365