Хајлајтс и голови од Украина vs Хрватска

Во Понеделник, 9 Октомври, Украина го пречека Хрватска во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч.

Хрватска создаде повеќе шанси, постигна два гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа. Тоа резултираше со победа на Хрватска од 2:0.

Видете ги најдобрите шанси и голови во хајлајтсот од натпреварот.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/biz79.mp4?token=1507647897-yAAlW9Iu9MAbwKpxSPjkCzbQ9eM6PJD8NUSAjCKISAQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На kladenje.mk ги рангиравме најдобрите онлајн кладилници. Провери каде имаш најдобри услови.