Хајлајтс и голови од Словенија vs Шкотска

Во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Словенија и гостинот Шкотска, во Недела, 8 Октомври 2017.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Словенија и Шкотска погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/z5vhs.mp4?token=1507561499-ZOseNBTChIv%2FfsTnJ3DWoCNgDABnmpBhWqhurqyvR70%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Одлични коефициенти од 1xbet, провери ги и спореди ги на kladenje.mk