Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Словачка и Малта

во Недела, 8 Октомври, Словачка на домашен терен играше против Малта во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Словачка постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Словачка и Малта.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/nvyvs.mp4?token=1508544266-Kwmxmj742L9cGoyLidbgS9t7N%2F9kK9OPuVMsuRKioXE%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од Квалификации за Светско првенство – Европа? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk