Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Норвешка и Северна Ирска

Норвешка на својот стадион го пречека Северна Ирска во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Недела, 8 10.

На натпреварот беше постигнат само еден гол, а голот го постигна Норвешка. Поради тоа Норвешка го доби натпреварот со 1:0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Норвешка и Северна Ирска.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/rloef.mp4?token=1508544266-A4yEFpb4ETeNCmsbD%2FDq1WDktFNvwh0eEwRFyExrVuI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk