Израел vs Шпанија голови и хајлајтс

Во Понеделник, 9 Октомври, во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Израел и гостинот Шпанија.

Израел не успеа да го совлада противничкиот голман, додека Шпанија успеа тоа да го направи еднаш, што беше доволно за победа на гостите од 1:0.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Израел и Шпанија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/tbgvl.mp4?token=1508544267-T0SOe6B9O7Tm0rDdysRqrhJMmTTpi5JxiIpMkXLRZyA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.