Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Германија и Азербејџан

Во Недела, 8 Октомври, Германија го пречека Азербејџан во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Азербејџан беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 5-1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Германија и Азербејџан.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ajbjk.mp4?token=1508544266-EptDXjcG6yYRkIWkM0nUGQAAMOdgFs6LN7vFimqFkMs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk