Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Полска и Црна Гора

Полска и Црна Гора одиграа натпревар во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Недела, 8 10 2017.

Публиката добро се забавуваше и имаше можност да види точно 6 гола. Црна Гора постигна 2 гола, но Полска постигна 4 гола и победи со точен резултат 4-2.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8v9og.mp4?token=1508544265-tER%2F8I9Elhegb3j7E0vzOrxEG%2FGni5Pq33OBZS%2FHWHY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.