Бугарија vs Франција голови и хајлајтс

Во Сабота, 7 Октомври, Бугарија го нагости Франција во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа натпревар.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Франција претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0 и разочарување на домашните навивачи.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Бугарија и Франција.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/io8jr.mp4?token=1508544263-9hlgjOjCGjWFBUbMa1eg79hJHCIBHI84%2BbeUzriQoZk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365