Белорусија vs Холандија голови и хајлајтс

Во Сабота, 7 Октомври 2017, Холандија му гостуваше на Белорусија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Холандија успеа да постигне повеќе голови, забележа победа со резултат 3-1 и ги однесе трите бода дома.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/fg1h8.mp4?token=1507478469-q2MIQG5rbX9m5bZ3OYNUK0whVLiXvG1Fu%2BlDziiEDBM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.