Андора vs Португалија голови и хајлајтс

Андора на домашен терен играше против Португалија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа, во Сабота, 7 Октомври.

Одбраната на Португалија одлично ја заврши работата и не беше совладана ниту еднаш, а напаѓачите на Португалија постигнаа два гола. Натпреварот заврши со победа од 2:0 и три бода Португалија.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/qtfs6.mp4?token=1507474967-wmEo5k58ELiUG3xgZ53ibEcneXSZMjmZXbJpFbcLNTg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk