Видео од натпреварот Уганда vs Гана

Во Сабота, 7 Октомври, Уганда на својот стадион го пречека Гана во рамките на КАФ – Квалификации за Светско Првенство.

Ниту Уганда ни Гана не постигнаа гол на натпреварот.

Во хајлајтсот од натпреварот нема да најдете голови бидејќи истиот заврши 0:0, но тука се сите шанси, акции и најдобри моменти кои вредат да се погледнат.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/6kgkm.mp4?token=1508544263-k1kIbhPlzi%2FqZBdOLgm%2F5U8KZhQ3EzFPywkkqryhTfQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk