Јужна Африка vs Буркина Фасо голови и хајлајтс

Јужна Африка на домашен терен играше против Буркина Фасо во рамките на КАФ – Квалификации за Светско Првенство, во Сабота, 7 Октомври.

Нападите на двата тима фукционираа одлично, но нападот на Буркина Фасо беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Јужна Африка и Буркина Фасо.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ewkqc.mp4?token=1508544263-xXzk2Y2X%2Bz58unGOm%2FzwSJuMh4MF67Tm4LSs%2BlRLNEk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365