Венецуела vs Уругвај хајлајтс

Во Четврток, 5 Октомври, Венецуела на својот стадион го пречека Уругвај во рамките на КОНМЕБОЛ – Квалификации за Светско Првенство.

На натпреварот не беше постигнат ниту еден гол.

Во хајлајтсот од натпреварот нема да најдете голови бидејќи истиот заврши 0:0, но тука се сите шанси, акции и најдобри моменти кои вредат да се погледнат.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/937f8.mp4?token=1508544260-7NNWK1HOUegapw7DadMoR%2B%2F6phoGexWwhzRUfJs0EJA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.