Хајлајтс и голови од Сирија vs Австралија

во Четврток, 5 Октомври, Сирија на домашен терен играше против Австралија во рамките на АФК – Квалификации за Светско Првенство.

За време на натпреварот секој тим постигна точно по еден гол, па мечот заврши со краен резултат 1:1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Сирија и Австралија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/mfxs5.mp4?token=1508544262-2x9rSodb%2FF%2F0L%2FTzissXtSmLDa5%2BG0aBlynzKpj6Urw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk