Видео од натпреварот Боливија vs Бразил

Во Четврток, 5 Октомври, во рамките на КОНМЕБОЛ – Квалификации за Светско Првенство се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Боливија и гостинот Бразил.

Ниту Боливија ни Бразил не постигнаа гол на натпреварот.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/m6697.mp4?token=1507300959-k65MATz5XhzbTkaTWQG7H1IYhoEtLXQaZ0zedcwLgUw%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk