Шкотска vs Словачка голови и хајлајтс

Во Четврток, 5 Октомври, Шкотска на својот стадион го пречека Словачка во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Натпреварот беше израмнет, една шанса Шкотска претвори во гол, и тоа беше доволно за победа од 1:0.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Шкотска и Словачка можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/3w9g4.mp4?token=1507302299-XPpnkVq1EEdYi0xgk0JKjaCa083FQ7xynBHdQ1Sp5WI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

бонуси информации на најдобрите обложувалници можеш да најдеш само на kladenje.mk