Хајлајтс и голови од Сан Марино vs Норвешка

Во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Сан Марино и гостинот Норвешка, во Четврток, 5 Октомври 2017.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 8 гола, сите во мрежата на Сан Марино. Тоа резултираше со победа на Норвешка од 8-0.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kjekr.mp4?token=1507477507-tTyou%2F61IOcJ8vuPQoa5gyND4MlMcDITnLx8b%2F8GfG4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.