Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Црна Гора и Данска

Во Четврток, 5 Октомври, во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Црна Гора и гостинот Данска.

Данска немаше проблем на гостински терен, постигна еден гол, но успеа да ја зачува сопствената мрежа, па оствари гостинска победа со 1:0.

Сите акции, голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Црна Гора и Данска.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/5pgy4.mp4?token=1507302256-PgDB2InzQwAmGcHsS7hBStkADTUQTP4gdFssQS8dbDY%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Види ги казино рецензиите за најдобрите казина достапни за Македонци.