Романија vs Казакстан голови и хајлајтс

Во Четврток, 5 Октомври, Романија и Казакстан одиграа натпревар во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Романија успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 3-1.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Романија и Казакстан.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/zyzrd.mp4?token=1508543854-NXk8OvlldriWHofGZeWnDJdfT5G4hepJMdVzYtEUbRs%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Квалификации за Светско првенство – Европа.