Хајлајтс и голови од Малта vs Литванија

Во Четврток, 5 Октомври, Малта го пречека Литванија во рамките на Квалификации за Светско првенство – Европа меч.

Малта и Литванија постигнаа само по еден гол, и натпреварот заврши без победник, 1:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Малта и Литванија.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/s4f92.mp4?token=1507302299-xUi1u6zAitAUp6FdAuQdZ8XZYHnf7k9OpHHPdEJTYP8%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk