Аргентина vs Перу хајлајтс

Аргентина и Перу одиграа натпревар во рамките на КОНМЕБОЛ – Квалификации за Светско Првенство, во Четврток, 5 10 2017.

Ниту Аргентина ни Перу не ги искористија своите шанси, па натпреварот заврши со резултат 0:0.

Во хајлајтсот од натпреварот нема да најдете голови бидејќи истиот заврши 0:0, но тука се сите шанси, акции и најдобри моменти кои вредат да се погледнат.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/tbs1v.mp4?token=1508544260-ecXTSiEvNHyoxTaf%2Fa0aXhhOZDG6BIlIvrb2leimAAk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензија на обложувалницата на Bet365