Фортуна Дизелдорф vs Дуизбург голови и хајлајтс

во Понеделник, 2 Октомври, Фортуна Дизелдорф на домашен терен играше против Дуизбург во рамките на 2ра Бундеслига.

Возбудлив натпревар со многу голови на двете страни, но Фортуна Дизелдорф успеа да постигне повеќе голови и забележа победа со точен резултат 3-1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/d0ctl.mp4?token=1508544258-Aw78SU%2FL94X56qfj0NDqIL4jvnoEsHIIolm0xSPt0BQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Нашите типстери ги бараат најдобрите коефициенти со најголема вредност, проверете на kladenje.mk