Орландо Сити vs Далас хајлајтс

Во Сабота, 30 Септември, Орландо Сити на својот стадион го пречека Далас во рамките на МЛС.

Од реализациска гледна точка, натпреварот беше малку здодевен со оглед на фактот дека ниту еден тим не постигна гол.

Натпреварот заврши без голови, а најдобрите моменти и акции можете да ги видите на видео хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/aty4u.mp4?token=1508544253-oMZTOdcBV%2Bqa13Up%2Fq4FNzyiToSReht7l2GhK7cLd58%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Сите информации за кладење на едно место – kladenje.mk