Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Херта и Баерн Минхен

Во Недела, 1 Октомври, Херта и Баерн Минхен одиграа натпревар во рамките на Бундеслига.

Двата тима имаа среќа да постигнат по 2 гола, па натпреварот заврши со резултат 2:2.

Тука видете ги сите голови и хајлајтс од натпреварот помеѓу Херта и Баерн Минхен.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/8ed0i.mp4?token=1508544256-e2x7qBUSj5V6Xma5XpVyA4bgNlgvklMCZIYzU6b2Hy4%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за Бундеслига.