Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Реал Бетис

Во Недела, 1 Октомври, во рамките на Ла Лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Реал Сосиедад и гостинот Реал Бетис.

Натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Реал Бетис беше одличен за гледање. Секој тим постигна по 4 гола, па натпреварот заврши нерешено.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Реал Бетис.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/ba361.mp4?token=1508544255-TdpbCaBO%2BVYMGBJ5Jiz7L5SvXf0zE6N7Lme9Ma7UYtc%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Најди ги најдобрите казино бонуси на casinobonus.mk