Хајлајтс и голови од Хјустон Динамо vs Минесота Јунајтед

Во Недела, 1 Октомври, во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Хјустон Динамо и гостинот Минесота Јунајтед.

Двата тима постигнаа голови на натпреварот, но Хјустон Динамо постигна два, додека Минесота Јунајтед успеа да постигне само еден гол, па поради тоа го загуби натпреварот со 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/iwoqa.mp4?token=1508544254-R0RkPfYpkiTffE9WcZl%2FYzfDFM3B8xmiymgZnB7BNYM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Kadenje.mk ви ги нуди сите информации за онлајн кладење во Македонија. Одлични предлог типови и рецензија на обложувалници, бонуси.