Сиваспор vs Анталијаспор голови и хајлајтс

Во Сабота, 30 Септември, Сиваспор на својот стадион го пречека Анталијаспор во рамките на Супер Лига.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Сиваспор успеа 3 да ги претвори во гол, додека Анталијаспор искористи само 1 шанси. Тоа резултираше со победа на Сиваспор со точен резултат 3-1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Сиваспор и Анталијаспор.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/arkng.mp4?token=1508544251-2v0juE0Fj2OSL6L0IUeaptcA5NzHSNPMqt%2FmXgeRFcI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Спремете се за следниот натпревар во Супер Лига и проверете ги одличните типови на kladenje.mk