Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Тотенхем

Во рамките на Премиер лига се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Хадерсфилд Таун и гостинот Тотенхем, во Сабота, 30 Септември 2017.

Натпреварот изобилуваше со голови и беа постигнати точно 4 гола, сите во мрежата на Хадерсфилд Таун. Тоа резултираше со победа на Тотенхем од 4-0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xyzg9.mp4?token=1508544251-6ELvwxTQ2NonynXlNFHm%2FRN26w56cQhvrZ5u%2F%2F%2BlmUQ%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Експертски типови за кладење на kladenje.mk