Сиетл Сандерс vs Ванкувер Вајткапс голови и хајлајтс

Сиетл Сандерс го пречека Ванкувер Вајткапс во Четврток, 28 Септември.

Сиетл Сандерс постигна 3 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 3-0.

На натпреварот помеѓу Сиетл Сандерс и Ванкувер Вајткапс имаше доста акции и истите можете да ги погледнете во хајлатсот од натпреварот подолу.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/x561x.mp4?token=1508544239-8pzVek83%2B36V230GXmet9q%2FeYAuVSBRFh8AdWI4PdOk%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ги погодуваш натпреварите од МЛС? Провери кој нуди најдобри коефициенти на kladenje.mk