Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Сан Хозе Ертквejкс и Чикаго Фајр

Во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Сан Хозе Ертквejкс и гостинот Чикаго Фајр, во Четврток, 28 Септември 2017.

Нападите на двата тима фукционираа добро, но нападот на Сан Хозе Ертквejкс беше помалку ефикасен и го загуби натпреварот со резултат 4-1.

На оваа страна можете да ги прегледате најдобрите инсерти од натпреварот помеѓу Сан Хозе Ертквejкс и Чикаго Фајр.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/dhrjm.mp4?token=1508544239-CCjF8AmnGasS0JcVwFk9tQrxju8eqxpqJ%2FT%2FcdJtpyM%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk