Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Лацио и Зулте

Во Четврток, 28 Септември, Лацио и Зулте одиграа натпревар во рамките на УЕФА Европа Лига.

Публиката можеше да види возбудлив натпревар на кој беа постигнати 2 гола и двата во мрежата на Зулте. Тоа резултираше со победа на Лацио од 2:0.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/js2gc.mp4?token=1508543496-ah8Mz5vqwUmpBWKe0Fji6L%2BbRSWXkwedsUIgQX22txg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Добиј ги најновите совети за кладење за УЕФА Европа Лига.