Хајлајтс и голови од Бешикташ vs РБ Лајпциг

Во Вторник, 26 Септември, во рамките на УЕФА Лига на Шампиони се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Бешикташ и гостинот РБ Лајпциг.

Додека Бешикташ постигна два гола на натпреварот, РБ Лајпциг и покрај сите напори не успеа да го совлада противничкиот голман. Натпреварот заврши со победа од 2:0 на Бешикташ.

Најдобрите моменти од натпреварот меѓу Бешикташ и РБ Лајпциг погледнете ги на хајлајтсот на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/kjm8w.mp4?token=1508544234-%2BJRI8G3bWnO2TBYS3B4Lx6SZcW49nB8YkvVz2M99qfI%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.