Хајлајтс и голови од Спортинг КС vs ЛА Галакси

Во Недела, 24 Септември, Спортинг КС на својот стадион го пречека ЛА Галакси во рамките на МЛС.

ЛА Галакси успеа да постигне еден гол, но нивниот голман капитулираше два пати.Тоа резултираше со победа на Спортинг КС од 2:1.

На оваа страна можете да ги погледнете головите, акциите од натпреварот помеѓу Спортинг КС и ЛА Галакси.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/uo9t2.mp4?token=1508544228-XniDsbw%2B4GdiXpOi0taa1tnxCmFXB61sthcVFKT10EU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk