Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Реал Сосиедад и Валенсија

Во Недела, 24 Септември, Реал Сосиедад и Валенсија одиграа натпревар во рамките на Ла Лига.

Двата тима имаа многу шанси за гол, но Валенсија успеа 3 да ги претвори во гол, додека Реал Сосиедад искористи една помалку. Тоа резултираше сотри бода и победа на Валенсија со точен резултат 3-2.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/wzub6.mp4?token=1508544229-JL0EwyHPU%2FzhKtgMXZ6OfL4BQZ3rB6N1key6iSrvSSU%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk