Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Коритиба и Ботафого

Во рамките на Серија А се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Коритиба и гостинот Ботафого, во Недела, 24 Септември 2017.

Натпреварот изобилуваше со многу голови на двете страни, но Ботафого успеа да постигне еден гол повеќе, забележа тесна победа и ги носи трите бода дома.

Сите шанси, акции и голови во хајлајтсот од натпреварот подолу на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/0ejtl.mp4?token=1508544229-VrCQA6OZ1MCeJnVV1qG%2FPLh1RiKdF5xR27hqA79WB98%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Неверојатни бонуси, одлични коефициенти и предлог типови на kladenje.mk