Хајлајтс и голови од Борусија Дортмунд vs Борусија Менхенгладбах

Во Сабота, 23 Септември 2017, Борусија Менхенгладбах му гостуваше на Борусија Дортмунд во рамките на Бундеслига.

Публиката имаше можност да види 7 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Борусија Дортмунд додека 6 завршија во мрежата на Борусија Менхенгладбах. Тоа резултираше со победа на Борусија Дортмунд со точен резултат 6-1.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Борусија Дортмунд и Борусија Менхенгладбах.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/osjc0.mp4?token=1506196977-9P4EBtQn21GS8F77LcA%2B8BGnOTKLhypmjuWgRWzqFco%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Ти треба помош каде да се обложуваш? Спореди ги кладилниците на kladenje.mk