Спортинг КС vs Њу Јорк Ред Бул голови и хајлајтс

Спортинг КС го нагости Њу Јорк Ред Бул во рамките на УС Опен Куп меч, во Четврток, 21 Септември 2017.

На натпреварот имаше три гола, од кои 2 ги постигна Спортинг КС, а еден гол постигна Њу Јорк Ред Бул. Тоа резултираше со победа на Спортинг КС од 2:1.

Во видео хајлајтсот од натпреварот помеѓу Спортинг КС и Њу Јорк Ред Бул можете да ги видите најдобрите моменти, акции и голови.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/blqhc.mp4?token=1508540625-oYxdBzDM6nfGNC623fIbDobFTzhzho2CyQfZitU3xcg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Прочитајте ја рецензијата за обложувалницата 1xbet на следниов линк 1xbet.