Брентфорд vs Норвич Сити голови и хајлајтс

Брентфорд го нагости Норвич Сити во рамките на Лига Куп меч, во Вторник, 19 Септември 2017.

Публиката имаше можност да види 4 гола, од кои 1 завршија во мрежата на Норвич Сити додека 3 завршија во мрежата на Брентфорд. Тоа резултираше три бода и убаво патување дома за Норвич Сити. Конечниот резултат беше 3-1 за гостинскиот тим.

Проверете ги најдобрите моменти од натпреварот во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/caokc.mp4?token=1508522605-GS6BVuzhDQ4zoCanH2hFrS8MgsJofAcVfB2uJVPRXus%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Обложувалници, рецензии, типови проверете ги најдобрите на kladenje.mk