Реал Солт Лејк vs Портланд Тимберс голови и хајлајтс

Во рамките на МЛС се одигра натпреварот помеѓу домаќинот Реал Солт Лејк и гостинот Портланд Тимберс, во Недела, 17 Септември 2017.

Реал Солт Лејк не успеа да ја зачува сопствената мрежа, но 2 пати ја тресеше противничката мрежа па забележа победа со резултат 2:1.

Видете ги сите хајлајтси и голови во видеото на оваа страна.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/xwk71.mp4?token=1508544177-QFaDKjhsGnE5yJqwTA7LDmFnVg2H7%2FQAQ8OOttrx%2BGA%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

На casinobonus.mk најди ги најдобрите бонуси игратис спинови на најдобрите онлајн казина.