Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Наполи и Беневенто

Во Недела, 17 Септември 2017, Беневенто му гостуваше на Наполи во рамките на Серија А.

Наполи постигна 6 гола и успеа да ја зачува сопствената мрежа, па забележа висока победа од 6-0.

Во ова видео можете да ги прегледате клучните моменти од натпреварот помеѓу Наполи и Беневенто.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/qpd8g.mp4?token=1508540605-R%2FM%2BHbqTHYP3gOyWLVgdbMLQXkly1IeJV%2BCLD2Oz%2BHg%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Се обложуваш во живо? Провери ги информациите што ги има на kladenje.mk.