Хајлајтс и голови од натпреварот помеѓу Хадерсфилд Таун и Лестер Сити

Во Сабота, 16 Септември, Хадерсфилд Таун и Лестер Сити одиграа натпревар во рамките на Премиер лига.

Ниту Хадерсфилд Таун ни Лестер Сити не можеа да го зачуваат својот гол, па мечот заврши со резултат 1:1.

Тука можете да ги гледате хајлајтсите и головите.

[evp_embed_video url=”http://cf-e2.streamablevideo.com/video/mp4/hp3pa.mp4?token=1505586978-eHFEF6tIX%2FYM%2B6Gm%2BE3CkUs0O2Guyk%2FEc4r5HwGWnb0%3D” class=”fp-minimal fp-mute” preload=”auto”]

Посети ја kladenje.mk и информирај се за најновите бонуси.